Eerik Hannus | nr 358

Ettevõtlik noor pärnakas, Pärnu HUUBi noorte innovatsioonikeskuse juht

Olen 21aastane Pärnust hooliv kohalik. Üritan oma kodulinna võimalikult palju panustada, varasemalt olen kaasa löönud õpilasesinduse ning Pärnu linna Noortekogu töös, korraldanud heategevuslikke üritusi. Viimasel kahel aastal olen tegelenud Pärnu noorte innovatsioonikeskuse loomise ja juhatamisega: HUUB on Pärnu linna, ettevõtjate ja noorte koostööprojekt, mille eesmärk on tõsta Pärnu 15-26aastaste noorte teadlikkust ettevõtlikust elustiilist. Kuigi koroona on meid rusunud, oleme seni hästi toime tulnud. HUUBis käib üle 500 erineva Pärnu noore ning tunnustuseks saime 2020. aastal haridus- ja teadusministeeriumilt aasta noorsootöö teo tiitli.

Kandideerin volikokku, sest mulle meeldib uusi asju ette võtta, pealegi, tabasin end sõpradega arutlemas, et noori võiks volikogus rohkem esindatud olla. Kandideerimisega annangi oma panuse, et nii läheks. Lisaks HUUBi juhatamisele meeldib mulle ennast harida ettevõtluse valdkonnas, lisaks tegelen fotograafiaga. Olen militaarse taustaga, praeguseks reservohvitser (lipniku auastmega) ja mul on kodus kolmekuune poeg. Minu juured on pärit Tõstamaalt, seega väärtustan väga ka Pärnu linna osavaldade identiteeti.

Soovin tuua Pärnu linna uut, tulevikku vaatavat nooruslikku vaadet ning kuigi mulle heidetakse aeg-ajalt ette liiga suurelt unistamist, pole see takistanud mul enamusi asju ellu viimast. Loodan, et saan oma ideid Pärnu linnajuhtimises rakendada ning usun, et seeläbi muutub linn atraktiivsemaks nii kohalikele kui ka linna külastajatele.