Elmo Joa | nr 348

Rääma põhikooli direktor, Rääma linnaosa aktivist

Sündisin 1960. aastal Haapsalus. Enamuse oma elust olen seotud hariduse valdkonnaga – kooliga ning laste õpetamisega, millega alustasin juba tudengipõlves. Pärnus olen elanud ja töötanud juba 20 aastat. Rääma kooli juhin alates 2004.aastast.

Tunnen, et tänaseks olen saanud osaks Rääma kogukonnast ning siinpool jõge oleva asumi elanike hea käekäik on mulle ääretult oluline. Pean oluliseks, ja seisan selle eest, et iga laps saaks oma kodu lähedal hea ja tema võimetele sobiva hariduse. Rahvasuus aastaid tagasi levinud Rääma kooli tiitel „Rääma ülikool“ on saanud uue sisu ning omaaegsest piirkonnakoolist on saanud heade tulemustega mitmekülgne ettevõtlik kool, mida teatakse-tuntakse ka üle-eestiliselt. Viimase nelja aasta toimeka tegutsemise tulemina alustame koolis suure remondiga ja Rääma koolimaja klassitoad saavad aasta pärast kaasaegse välimuse. Kooli tuleb ka lift ning peagi saab ilma vaevata ka ratastoolis kooli siseneda. Uus spordihoone koos õueala arendamisega annab võimaluse seda kõigile sportlikult kasutada. Juba praegugi on kooli vanas õunaaias olev välijõusaal aktiivses kasutuses hommikust õhtuni.

Rääma linnaosa on rohelust täis hubane miljööväärtuslik elurajoon, kus naabrid teavad ja tunnevad üksteist. See võlub mind ja tänaval või poodi minnes kohtad tuttavaid nägusid, keda rõõmsalt tervitada. Uus ehitatav sild toob Rääma kesklinnale lähemale ning nii paraneb ühendus ülejäänud Pärnu keskuslinnaga kõigile siinpool jõge elavatele pärnakatele.

Minu soov on veelgi aktiivsemalt panustada räämakate eluolusse. Seda nii kooli eduka juhtimise kui ka linnavolikogusse kuulumise kaudu.