Jana Kivi | nr 361

Ettevõtja

Pärnu on minu sünnilinn, siin olen elanud suurema osa elust. Olles naine, ema, tütar, abikaasa ja ettevõtja, näen ühiskonda läbi väga erinevate prillide. Nii on soovid ja plaanidki linna tulevikku silmas pidades erinevad. Pärnu on suurepärane koht elamiseks, kuid ei tohi alahinnata külastajate mõju meie siinsele elule. Sel põhjusel peame tegutsema nii kohalike kui turistide heaolu silmas pidades.

Kohalikud vajavad aastaringsed töökohti, üürikodusid, lasteaia- ja koolikohti, mänguväljakuid, treeningsaale ja õppimiskohti. Peame hoolitsema kauni linnapildi eest ja vältima, et noored siit lahkuks. Seevastu hindavad turistid rohkem elevust ja mitmekülgseid võimalusi. Soovin, et Pärnust saaks läbi aasta elav turismikeskus, mis annaks kohalikelegi võimaluse head elu nautida.

Kohalikuna soovin, et mänguväljakud oleksid ümbritsetud aiaga, et kedagi ei ohustaks elektritõukeratta alla jäämine, et kohalikus kolledžis oleks uuenduslik ja tänapäevane õppekava, et ettevõtjad saaksid vabamad käed erinevateks tegevusteks. Soovin, et jätkataks nii-öelda lamavate politseinike paigaldamise ja kõnniteede korrastamisega. Randa tuleb senisest enam paigaldada tualette ja rannapargi elevantidele sarnaseid taieseid.

Soovin, et pärnakad mõtleksid avatud meelega ja räägiks kaasa selles linna muutmisel veelgi paremaks.