Vahur Mäe | nr 341

Liikumisürituste korraldaja, linnavolikogu liige

Olen sündinud ja kasvanud Pärnus, siin õppinud ja aastaid töötanud. Hariduse omandasin Pärnu Vanalinna põhikoolis ja Sütevaka humanitaargümnaasiumis. Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis sai minust diplomeeritud sotsiaaltöö korraldaja, 2019. aastal omandasin sealsamas magistrikraadi teenuste juhtimise ja disaini erialal.
Oma teadmisi olen kasutanud töös spordikorraldajana: töötasin ligemale kümme aastat maakonna keskses spordiorganisatsioonis – Pärnumaa Spordiliidus. Olen enam kui 20 aastat peakorraldajana organiseerinud Pärnu suurimat liikumisüritust Jüri Jaansoni kahe silla jooksu. Pärnu Kahe Silla Klubi MTÜ juhatuse liikme ja eestvedajana vastutan mitmete teistegi Pärnumaa jaoks oluliste liikumisürituste läbiviimise eest nagu luitejooks, rannajooks, Pärnumaa Võidupüha maraton jt. Olen ühiskondlikult väga aktiivne, leides aega erinevatesse projektidesse panustamiseks.

Pärnu linnavolikogusse valiti mind valimisliidu nimekirjas 2009. aastal, mis tähendab, et tänavu lähen vastu oma neljandatele kohalike omavalitsuste volikogude valimistele. Aastatel 2011-2013 oli linnavolikogu esimees, 2011-2017 koalitsiooninõukogu esimees ning alates 2017. aastast tänaseni volikogu sotsiaalkomisjoni esimees. Tulenevalt pikast ja põhjalikust juhtimisalasest staažist on mul KOV toimimisest väga hea ülevaade. Tänavustel valimistel olen taas volikogu esimehe kandidaat.

Valimisliidul on parim programm, mille on kokku pannud parim meeskond. Leiame, et vaatamata opositsioonierakondade vastupanule tuleb kesklinna kolmas sild valmis ehitada: väga suur samm – ühiskondlik kokkulepe planeeringu ja projekti näol – on saavutatud. Selles on suuri teeneid valimisliidul. Pean oluliseks, et Pärnu oleks kaetud kiirete transpordiühendustega nagu Rail Balticu raudtee, turvaline, 2+2-realine Via Baltica maantee ja peagi uuenev lennujaam, ent säiliks linnale omane rahulik ja roheline keskkond. Sel põhjusel panustame eriti põhjalikult keskkonnahoidu. Meie programmist leiab põnevaid ideid alates keskkonnaharidusest lõpetades taastuvenergia teemaga.

Usaldagem kohalikke ja toetagem valimisliitu kui apoliitilist ning piiranguteta kohalike tegijate ühendust. Oleme omad!